Byt na Maninách.

Byt na Maninách je učebnicovým příkladem toho, jak důležité je umět připravit nemovitost k prodeji. Jasně v číslech: představa majitelů byla 5 milionů Kč. Prodáno za 6.269.000 Kč.

Kouzlení s prostorem. I atypický byt může být lákavý!

Byt se nachází v přízemí, na úrovni ulice. Byl pronajímán, byl částečně rekonstruovaný a byly na něm vidět známky opotřebení.

Největší specifikum bytu byla jeho členitá dispozice a svým způsobem těžko uchopitelný prostor. V celém bytě, který bychom mohli identifikovat jako 3kk, jsou tři dveře (vstupní, do koupelny a do obýváku), zbytek je otevřený prostor. Jsou zde tři úrovně podlah, včetně dvou pater na spaní. Je tu jedna velká místnost a pak tři malé “polomístosti”, které jsou různě průchozí. Všechny tyto faktory jsou překážky při prodeji: je to atypický byt a nebude proto jednoduché najít kupce. O to důležitější byla důkladná příprava před prodejem!

Dodat bytu nový lesk

První kroky byly jasné: vyklidit nepotřebný a nefunkční nábytek, byt řádně a pečlivě vyčistit, vymalovat a opravit co se dá. Nebylo v plánu byt rekonstruovat. Podlaha by si sice zasloužila vyměnit, kuchyňská linka taktéž. Nicméně tyto velké zásahy nepřipadaly v úvahu.

Kuchyně

Kuchyň byla značně opotřebená. Rozhodla jsem se ji za co nejmenších nákladů přetvořit tak, aby vypadala dobře a dala se používat. I když předpoklad byl, že si kuchyň nový majitel stejně udělá novou. Ale už pro prodej musí vypadat co nejlépe a inspirativně.

Koupelna

Koupelna byla prostorná, zcela funkční, ale ne příliš hezká a navíc nedodělaná. Zde jsme se s majitelem rozhodli zainvestovat do jejího zatraktivnění s tím, že již nebude třeba dalších zásahů nových majitelů.

Celkové náklady na zútulnění koupelny se pohybovaly kolem 20 tis. Kč. Výsledek můžete posoudit sami.

Další části bytu bylo třeba připravit tak, aby kupci získali představu o možném vlastním bydlení. Využili jsme zde opět sílu homestagingu. Veškeré vybavení zůstávalo v bytě po celou dobu prodeje, aby zájemci mohli vidět byt, tak jak jej spatřili na fotkách inzerátu. Není nic horšího, než když se nadchnete pro krásné fotografie a na místě Vás čekají prázdné místnosti!
Jak asi tušíte, zafungovalo to…

Kolik to celé stálo?

Majitelé za úpravy bytu zaplatili částku kolem 100.000 CZK.

Nemuseli však nic organizovat, protože vše jsem měla na starosti já se svým týmem.

Odměnou majitelům bylo 1.269.000 Kč NAVÍC oproti tomu, za jakou cenu odhadovali, že by byt prodali sami.

Daniela Kuźmová

Prodej nemovitostí jednoduše a chytře.

Emailová adresa

Telefonní číslo

(+420) 602 658 673

Sejdeme se u kafe?

Dohromady dosáhneme více. Byť vše zařídím, bez Vaší součinnosti by to nešlo. Pojďme si vykomunikovat Vaše představy a ideály.

proudly created by ysis.cz

www.daniela-kuzmova.cz