O mě.

Jmenuji se Daniela a ráda se stanu Vaším průvodcem při prodeji či koupi nemovitosti.

Fascinují mne příběhy jednotlivých nemovitostí. Ke každé přistupuji specificky, jednotlivě. Na každém detailu mi záleží.

Práce ve světě realit je kreativní i velmi důsledná, emotivní i náročná, ale i zábavná a svobodná… Je to jízda. Je to byznys, ale není to obchod, který se dělá denně a proto s klienty ráda navazuji vztah plný vzájemné důvěry. Snažím se ukázat, že prodej nemovitosti nemusí být zmatený běh realitní džunglí, ale proces plný pohody, který spolu zvládneme bez starostí.

 

 

Můj příběh

Jak jsem se dostala k realitám

Jak už to bývá, přišlo to úplnou náhodou. Slovní spojení “realitní makléř” ve mě odjakživa vzbuzovalo osypky. I přesto jsem ale k nemovitostem jako takovým měla vždy dobrý vztah a jistým způsobem mi do života stále přicházely. Třeba moje diplomová práce byla na téma vliv lokality na restauraci.

Když jsem ji psala, pracovala jsem pro KFC, kde jsem měla na starosti marketing v ČR a uváděla jsem na trh celou značku KFC i dnešní stálici Twister. Díky těmto zkušenostem vím, že prezentace produktu je nejzásadnější věc ve světě prodeje. Tím jedinečným produktem se pro mne časem stal dům nebo byt.

V roce 2009 jsem potřebovala prodat vlastní nemovitost. Tehdy jsem na vlastní kůži zažila, jak fungují realitky, a co vám budu povídat, byla to v mých očích katastrofa. Na druhou stranu poskytovali v té době “standardní” servis. Ale protože se byt nedařilo prodat, chopila jsem toho nakonec sama podle svých představ. A světe div se, povedlo se! U sklenky vína jsme se o tom později bavili s přáteli a ti se na mě postupně začali obracet i s prodejem jejich nemovitostí. A tak nějak to všechno začalo…

Když prodávám nemovitost, každý postup i přístup směřuje k tomu, aby byli klienti spokojení. Vztah s nimi navazuji a udržuji v důvěře a každý projekt je pro mne individuální.

Jak to bylo…

V mé profesní kariéře jsem měla to štěstí potkat dva moudré a úspěšné pány. Brzy po studiích jsem dostala marketingovou příležitost snů, a to připravit vstup na trhu a rozjezd řetězce KFC v Česku. Můj tehdejší šéf, Alan Polanski, mi dal radu, které se zuby nehty držím celý život: “vždycky dělej více, než od tebe zákazníci očekávají”.

Později jsem pracovala i pro dalšího velikáná českého byznysu – zakladatele Ambiente Tomáše Karpíška. Ten mě naučil, že člověk musí mít vizi a za tou si jít, poctivě a vytrvale.

Bakaláře i MBA jsem získala na dvou amerických univerzitách působících v Praze. Možná i proto, když jsem po letech kariéry v marketingu vstoupila na realitní trh, mě to táhlo do USA, inspirovat se tam tím, jak to dělají ti nejlepší. V USA jsem se stala jedinou českou členkou Homestaging Association a naučila jsem se od nich hodně. Pravidelně se účastním konferencí v Las Vegas a prezentované novinky pak aplikuji do mé práce zde v Čechách. Byla jsem tak jedna z prvních, která do českého realitního trhu zavedla pojem homestaging. Znám fígle, strategie a vím, na co se zaměřit, aby se nemovitost prodala ideálním způsobem.

Neustále se snažím překonávat očekávání mých klientů, a tak hledám způsoby, jak se posouvat dále. Velké obohacení mi například přinesl nedávný trénink vyjednávání dle metod FBI od mistra vyjednavače Radima Paříka.

Co mne přivedlo k Homestagingu?

Jedna (velmi konkrétní!) historka za všechny. V roce 2015 jsem prodávala velmi pěkný byt. V novostavbě, s obývákem spojeným s kuchyní (28m², což je naprostý standard). Měla jsem spoustu prohlídek, ale většině zájemců přišlo, že je obývák moc malý. Po důkladné analýze toho, jak prohlídky probíhaly a spoustě přemýšlení jsem došla k závěru, že se na začátku, při vstupu do obýváku, vytvoří “zácpa”, za kterou mohlo umístění jídelního stolu. Lidi se tam zarazili, nakupili a nešli dál do pokoje. Konzultovala jsem to s majiteli a navrhla přemístění onoho stolu. A co se stalo? Při další prohlídce jsem byt prodala.

 

Byl to moment, kdy jsem si uvědomila, jak klíčovou roli hraje rozmístění nábytku u prodávaných nemovitostí a začala jsem se zajímat o bližší informace. Objevila jsem Homestaging. A protože v té době v ČR nebyly téměř žádné hodnotné informace, vydala jsem se jej studovat do USA. Studovala jsem u Christiny Rae, která je guru v tomto oboru. Od té doby jsem součástí americké a kanadské homestagingové komunity. Jezdím na konference do Las Vegas, kde získáváme ty nejaktuálnější světové poznatky na poli homestagingu a prodeje nemovitostí.

Jak by probíhala naše spolupráce?

Nejprve se s Vámi půjdu na nemovitost podívat, u kafe pak vyslechnu Vaši představu a probereme možnosti spolupráce. Přece jen je prodej/koupě nemovitosti velmi důležitým krokem v Vašem osobním životě.

Cenu nemovitosti následně určuji pečlivou rešerší inzerátů a z katastru nemovitostí. Mám zároveň přístup i do exkluzivních databází, kde vidím za kolik byly v minulosti nemovitosti v okolí nabízeny a za kolik byly ve skutečnosti prodány.

Snažím se vidět potenciál nemovitosti, který z ní lze vytesat více či méně náročnými zásahy. Prodejní cenu potenciálu nemovitosti s Vámi proberu, a pokud se na ní shodneme, podepisujeme spolu půlroční smlouvu o exkluzivitě.

Vy se pak už nemusíte o nic starat, já spolu s mým týmem změníme nemovitost často k nepoznání. A to tak, že prodejní cena je až o několik desítek procent vyšší.

Potenciálního kupujícího dokážu dobře odhadnout a doporučím Vám toho nejsolidnějšího. Právní servis a všechno papírování samozřejmě řeším také, a to tak, abyste mohli přijít jen na podpis smlouvy.

Z klientů se mi pak často stávají přátelé a já si velmi vážím, že při svém realitním podnikání potkávám spoustu tak skvělých lidí.

Tak co, potkáme se? 🙂

Můj team

Nic bych ale nezmohla bez skvělého týmu. Mám kolem sebe ty největší profíky a super lidi, kteří mi pomáhají připravit a prodat nemovitosti za ty nejlepší podmínky.

 

"

Fotograf Tomáš

Fotograf Tomáš, který je fotografem snad od narození. Má skvěle oko, cit pro detail a navíc dlouhodobé zkušenosti s focením nemovitostí.

Designérka Lenka

Designérka Lenka, která léta pracuje v předních studiích bytových architektů. Rozumí současným designovým trendům a pár jejich zásahů vždy změní nemovitost k nepoznání.

 

Řemeslníci

Petr, Janoš, Zdeněk J., Michal N., Michal B., Michal B., Zdeněk M.
Tým řemeslníků, kteří poctivě, velmi kvalitně a rychle udělají všechny potřebné bytové úpravy.

Právnička Zuzka

Právnička Zuzka, která se specializuje na nemovitostní právo celý život a vidí vždy za tři rohy dopředu. Její smlouvy jsou nejpečlivější a chrání všechny strany.

Daniela Kuźmová

Prodej nemovitostí jednoduše a chytře.

Emailová adresa

Telefonní číslo

(+420) 602 658 673

Sejdeme se u kafe?

Dohromady dosáhneme více. Byť vše zařídím, bez Vaší součinnosti by to nešlo. Pojďme si vykomunikovat Vaše představy a ideály.

proudly created by ysis.cz

www.daniela-kuzmova.cz